ANKARADA BİR KENT KONSEYİ VAR

Şehirler önemlidir ve kıymetlidir. Üzerinde yaşadığımız topraklar, binlerce yıldan beri medeniyetlerin beşiği ola gelmiştir. Hitit uygarlığından bu yana medeniyetin, Ahi Mamak’la ahlâklı ticaret geleneğinin,  Milli Mücadele’den bu yana ise çağdaş Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da; Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’ın, kent kaynaklarının adil, etkin, verimli kullanımı hedefi ve katılımcı yönetim anlayışı doğrultusunda kuruluşunun gerçekleştirilmesinin ardından, Eskişehir Kent Konseyi olarak işbirliği yapmaktan mutluluk duyduğumuz Ankara Kent Konseyi’mizin, kentsel iş birliği ağını her geçen gün genişleterek, Başkentin ortak problemlerine siyaset üstü yaklaşımlar geliştirmekte olduğunu ve ayrıca Katılımcı Yönetim kültürüne katkılarının, uluslararası alanda da almış olduğu ödüllerle önemli bir farkındalık oluşturduğunu büyük bir memnuniyetle takip ediyoruz.

Başkentimizin asırlık tarihini ve demokrasi kültürünü yaşatarak, gelecek kuşaklara aktarmak adına bir yönüyle geçmiş, bir yönüyle de gelecek arasında, adeta bir köprüyü temsil eden Ankara Kent Konseyimiz, gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ile Türkiye’nin dört bir yanındaki Kent Konseylerinde şehrini seven, düşünen, kent gönüllülerinin ufkunu genişletecek bir vizyon sergiliyor.

Ankaralı alçakgönüllülüğünü elden bırakmadan, cesur, birleştirici, ilkeli, dost ve samimi duruşu ile Ankara Kent Konseyimizin Başkanlığını başarılı bir şekilde yürüten Sayın Halil İbrahim Yılmaz başta olmak üzere, Başkan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin’e, Yürütme Kurulu Üyelerine, Meclisleri ve Çalışma Gruplarındaki Başkentimizin gelişimi ve değişimine destek olmak isteyen tüm gönüllülerine,  Ankara’da ve beraberinde ülkemizde de katılımcı kent yönetiminin gelişimi adına yapmış oldukları başarılı çalışmalar için Eskişehir Kent Konseyi gönüllülerimiz ve şahsım adına teşekkür ederim.

Nuray Akçasoy

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı