Orman Yangınları Dayanışma Yardım Toplama Kampanyası

Son yıllarda ülkemizde toplumsal dayanışmaya önderlik etmesi açısından Sivil Toplum Kuruluşlarının çalışmaları önem kazanmış ve ön plana çıkmıştır.
Bu anlamda Ankara Kent Konseyi de katılımcı yönetim anlayışı, ekip ruhu, planlı ve süreç odaklı çalışmalarıyla deprem, sel, yangın vb. gibi durumlarda ihtiyaç duyulan malzeme tedarikiyle ihtiyaç sahibi insanımıza el uzatmaya, onların yaralarını sarmaya çalışmaktadır.
Yakın zamanda Antalya Bölgesinde yaşadığımız ve önüne geçilemediği için kısa zamanda gittikçe yayılan, büyüyen yangın felaketinde en çok ihtiyaç duyulduğu bildirilen malzemeler, Ankara Muhtarları, Ankara Esnafı ve aileler ile irtibata geçilerek temin edilmiş ve Kent Konseyimiz aracılığıyla yangın bölgesine ulaştırılmıştır.
Bu çalışmada, istenildiğinde ülkemizdeki dayanışma ruhunun ne kadar güçlü olduğunu gözlemlemek beni mutlu eden en önemli olgu olmuştur.
Bu durumu kısaca özetleyen, beni çok etkileyen ve duygulandıran bir anekdotu paylaşmak istiyorum.
Antalya yangını sonrası mahallemiz sakinlerinden muhtarlığımıza gelen yaşlı bir teyzemiz, “muhtar evladım, yangın bölgesindeki durumu televizyondan izliyorum, hiç bir şey yapamamak canımı acıtıyor. Ben artık çok yaşlandım, bana çok gerekli olmayan eşyalar orada birilerinin ihtiyacını karşılar, onlar sıfırdan hayata tutunmaya çalışıyorlar. Duydum ki yardım için aracılık ediyormuşsun. Benim evimde işe yaratan ne varsa seve seve vermeye hazırım.” deyince gözyaşlarımı tutamayıp “İşte Anadolu insanımızın dayanışma ruhu bu teyzeciğim, çok teşekkür ederiz. “ dedim.
İnsanımızın hayatlarına dokunulmasına, dayanışma ruhunun yaşatılmasına ve başkalarını mutlu ederek kendimin de mutlu hissetmesine öncülük eden Kent Konseyimize çok teşekkür ederim. Her zaman, her koşulda yapılacak her çalışmada Kent Konseyi’nin yanındayım.
Saygılarımla…
Cevriye Kaya